První červencový víkend bývá tradičně prodloužený o dva státní svátky. Letos to sice vychází jen na 1 volný den navíc, ale i ten se počítá. Užijte si prodloužený víkend na některé z mnoha akcí pro celou rodinu. Nabízíme vám tipy zábavné, poučné, voňavé, romantické i filmové.

V Karlových Varech byl i herec Johnny Depp. A co vy?

Zdroj: Youtube

Filmy ve varu v Karlových Varech, do 6. 7.

Prestižní filmový festival v Karlových Varech pomalu míří do finále, ale ještě si ho stihnete užít. Veškerý doprovodný program najdete přehledně zde. Nás by v redakci bavilo setkání s fantastickým hercem Ivanem Trojanem, 4. 7. od 14.30 hodin v KVIFF.TV Parku. Což je otevřené festivalové centrum hned u slavného hotelu Thermal, kde se pořád něco děje.

Cyrilometodějské poutě a bohoslužby, 4. a 5. 7.

Cyrilometodějské oslavy probíhají na mnoha místech, například:
4. a 5. 7. na Velehradě (vystoupí i kapely Hradišťan a Jelen, otevírá se nová naučná stezka, děti potěší Michal Nesvadba),
5. 7. na bájné hoře Radhošť nedaleko Pusteven (pouť, bohoslužby, unikátní výhled). A v Rožnově pod Radhoštěm vás během 5. až 7. 7. 2024 čeká Zvonečkový jarmark v Dřevěném městečku.

Levandulový festival, 5. až 6. 7.

Nejvoňavější festival na Moravě proběhne na levandulových polích v Bezděkově na Olomoucku. Těšte se na voňavou bylinu, spoustu muziky, levandulové dobroty tekuté i hutnější a jednoho z nejsympatičtějších moderátorů, které u nás máme. Vladimír Kořen, jehož určitě znáte z televizních Zázraků přírody, vás provede oběma dny.

Pernštejnské slavnosti, 5. až 7. 7.

Vraťte se do minulosti a zažijte rytíře, šermíře či kejklíře, ale také sokolníky stejně jako divadelníky na nádvoří hradu Pernštejn. Chybět nebude ani historický jarmark. A my ještě doporučujeme projít se nádhernou Vrchnostenskou zahradou, v níž se pojí vliv Francie, Anglie, Číny, romantiky a lesních partií.

Napoleonská bitva u Znojma, 6. 7.

Další historická pozvánka nejen pro malé a velké kluky láká na rekonstrukci bitvy v Dobšicích u Znojma. Jde o jednu ze tří velkých napoleonských bitev, které se odehrály na našem území. Armády se utkají u řeky Dyje, rekonstrukce bitvy začíná ve 14 hodin.

Rusalka v Prachovských skalách, 6. 7.

Tohle je tip pro milovníky vážné hudby , ale i přírody. Do Prachovských skal se dočasně vrátí legendární příběh Rusalky, zkrácená verze slavné opery v podobě koncertu se odehraje pod věží Mnich. Pozor, sedí se na louce! A kdyby počasí nepřálo, koncert proběhne v Turistické chatě u hlavního parkoviště Prachovských skal.

Související články