Kuchyně Sipario, kterou navrhla společnost Makio Hasuike & Co ve spolupráci s designérským týmem Aran Cucine, je koncipována jako jeviště, kde se oslavuje nejen umění vaření, ale i setkávání a výměna nápadů. Tak, jak nás učí divadlo.

Nová kompozice Sipario z přírodního dubu představuje dokonalou syntézu designu, estetiky a funkčnosti. Ostrůvek zavěšený na elegantní černé kovové konstrukci je dostupný v různých povrchových úpravách, slouží jako přípravná plocha. Je vybaven otevřenými přihrádkami a skleněnými policemi, které poskytují organizovaný prostor pro suroviny, nádobí a náčiní, čímž zjednodušuje hlavní úkony v kuchyni.

Na pracovní desce Materika Majestic se nachází mycí a varný prostor s indukční deskou. Štíhlý design ponechává dostatek místa pro příslušenství a náčiní.

I když zabírá celou délku ostrůvku, podvěšený odsavač par z černých hliníkových trubek působí lehce a téměř étericky. Otevřené a nástěnné skříně umožňují racionální a funkční uspořádání surovin, nádobí a dalších předmětů.

Ohlédnutí za letošní EuroCucinou

Každý rok se v italském Miláně koná veletrh nábytku a bydlení Salone del Mobile, a každý sudý rok je už od roku 1974 jeho součástí EuroCucina, mezinárodní svátek kuchyní a gastronomického vybavení. Pravidelně se na ní schází přibližně stovka vystavovatelů, které spojuje široký sortiment a vysoká kvalita vystavovaných výrobků.

Rok za rokem roste význam a ústřední postavení tohoto specifického prostoru v současném bydlení. Na veletrhu jsou představovány aktuální směry výzkumu a značky modernizují jazyk designu tohoto prostoru, reflektují související způsoby využití a posilují pocit sounáležitosti, který srdce domova nikdy nepřestalo vyvolávat.

Zdroj: Youtube

K EuroCucině se v roce 2004 přidružila doprovodná akce FTK (Technology For the Kitchen), která na každý ročník přiláká přibližně 50 vystavovatelů. Okamžitě se stala ceněnou příležitostí k zamyšlení nad vestavěnou technikou a digestořemi díky řadě inovativních výrobků.

Letošní 62. ročník veletrhu Salone del Mobile Milano navštívilo rekordních 370 824 návštěvníků a představilo se 1 950 vystavovatelů z 35 zemí.

Související články