Vdané ženy a změny u důchodu

Důchodová reforma: Podívejte se, jak se dotkne vdaných žen

Ženy mají v České republice dlouhodobě nižší důchody než muži. Tento rozdíl by se však mohl zmenšit. Součástí důchodové reformy je totiž novinka, která má ženám důchod zvýšit. Avšak nyní jen těm vdaným či registrovaným.

Světelná symfonie je k vidění 16. a 17. května na pražské Kampě.5

Jen dnes a zítra. Tahle světelná show rozzáří pražskou Kampu!

Přijďte dnes nebo zítra večer na pražskou Kampu, a budete koukat. Schválně, co si pod laserovým představením, které spojuje umění a moderní technologie, představíte?

Určit nemoc rostliny bude zanedlouho výrazně jednodušší

Umělá inteligence už umí i zjišťovat choroby rostlin

Útoky bakterií, virů a hub na rostliny způsobují každý rok obrovské ekonomické ztráty. Když se takové nemoci rozšíří, je velmi těžké je zastavit. Ale vědci z Číny a Singapuru našli způsob, jak tomu předejít. Využívají umělou inteligenci (AI), aby zac...

Lake Pontchartrain Causeway, USA

Tyhle mosty byste nechtěli jít pěšky. Ten nejdelší by byl z Prahy do Náchoda

Tyčí se nad jezery, poli i městy. Nejdelší mosty světa udivují nejen designem a architekturou, ale také krásou. Prohlédněte si ty největší perly z celého světa.

Vláda připravila balíček opatření

Co pro vás ve skutečnosti znamená úsporný balíček vlády?

Vláda 11. května 2023 představila balíček úsporných opatření, která mají za úkol stabilizaci státního rozpočtu. Změny se týkají především regulace jeho výdajových stránek. Tyto změny se dotknou zejména současného důchodového systému.

Co se asi odehrávalo v hlavách lidí, kteří si postavili něco podobného? Uznali by bez použití donucovacích prostředků, že jejich dům je věcí veřejnou? Což znamená zajisté především kontextuální. A také ovšem konsenzuální.

Architekt Jan Rampich bez obalu: Chybovat je lidské, ale zbytečné II.

Minule jsme začali zkoumat chyby, se kterými se, málo platné, pořád v rodinných domech setkáváme. Pro dnešek jsem slíbil v tom pokračovat. Přemýšlím, že by bylo dobré začít nějakou chybou opravdu kapitální, abych, milý čtenáři, jednak upoutal tvoji p...

Festival 4 + 4 dny v pohybu musíte zažít. Kam a proč se vydat?

Netradiční architektura, pro někoho i netradiční přednášky, výstava současného umění, ale také koncerty, představení pro děti nebo noc strávená ve stanu kousek od Vltavy. To jsou hlavní důvody, proč se vydat do bývalého golfového centra Erpet na praž...

Historické sídlo dánské princezny Margaret

Kupte si exkluzivní sídlo princezny Margaret. Nebo se na něj jen podívejte

Snili jste někdy o domě, v němž žijí princezny? Pak máte příležitost. Přímořské francouzské sídlo, ve kterém žila dánská princezna Margaret, míří do aukce.

Budova bývalého Motokovu aneb náš první mrakodrap a dnes druhý nejvyšší dům v České republice

Pražský festival zve do úžasných budov, kam se běžně nedostanete

Už příští pondělí začne v Praze festival pro nadšence architektury, který láká k prozkoumání staveb moderních stejně jako pár desítek i pár století starých. Pro veřejnost se otevře více než stovka objektů. Vyberete si?

Obecní poplatky

Víte, jaké poplatky po vás může vyžadovat obec, ve které bydlíte?

O poplatcích za komunální odpad, ale i za psa jistě dávno víte. Věděli jste ale, že poplatků, které po vás může vaše obec vyžadovat, je mnohem víc? Které to jsou?

Přehrada Matsudagawa poblíž japonského města Ashikaga ozdobily obří květy. před

Ze špíny dělají obří obrazy. Úchvatné

Proměnit veřejný prostor v „plátno“ pro umělecká díla se dá mnoha způsoby. Umělec Klaus Dauven vsadil na nečistoty, vodu a dobrý nápad. Výsledek? Unikátní obří obrazy s ekologickým přesahem. 

Dům v Amityville

Nejstrašidelnější budovy světa: prý jsou plné démonů a paranormálních aktivit

Bojíte se rádi? Co takhle prozkoumat nejstrašidelnější domy, ve kterých se duchové procházejí dodnes? Podívejte se s námi na tři domy, ze kterých vás zamrazí.

Poplatky za komunální odpad: kde je platit?

Platí se poplatky za komunální odpad v místě nájmu, nebo trvalého bydliště?

Bydlíte v pronájmu, ale trvalé bydliště máte v úplně jiné obci? Pak vás jistě zajímá odpověď na otázku, kde budete v takovém případě platit poplatky za odpad. V místě skutečného, nebo trvalého bydliště?

Telč, Palackého č.p.29

Podívejte se, jak zachránili úžasný historický dům v Telči

Dům čp. 29 prošel v letech 2014–2016 komplexní obnovou, která starobylému objektu navrátila důstojný vzhled a přinesla několik zajímavých objevů. Dům vznikl pravděpodobně spojením dvou domů při přestavbě v polovině 16. století, kdy krejčí Zachariáše...

Dům, který se objevil ve filmu Vlk z Wall street, je na prodej

Budete dalším vlkem z Wall Street? Dům z filmu je na prodej

Možná si už nepamatujete na přesný děj filmu Vlk z Wall Street, jistě jste ale nezapomněli na dům, v němž bydlel hlavní hrdina Jordan Belfort, když si užíval zbohatlického života. Dům je v současnosti na prodej – a to za slušných 8 milionů liber, ted...

Westminsterské opatství, severní vchod

Pojďte na místo, kde se zítra bude pořádat korunovace krále!

Zítra proběhne korunovace anglického krále Karla III. ve Westminsterském opatství, které je kvůli této události pro veřejnost uzavřené. Proč byste ho někdy po tomto datu měli vidět na vlastní oči?

Unité d'habitations v Marseille byl prvním kolektivním domem realizovaným podle projektu Le Corbusiera.

Le Corbusier ve Zlíně. Výstava odkazuje na slavného architekta

V rámci probíhajícího Zlin Design Weeku se pořádá řada akcí, včetně výstavy Inspirace: Le Corbusier. Připomene jeho nerealizované projekty pro Zlín a zároveň představí současný design, v němž lze vystopovat inspiraci právě tímto architektem.

Přivýdělek v nezaměstnanosti

Jste na úřadu práce? Víte, jak si přivydělat a nepřijít o peníze od státu?

Jste v evidenci úřadu práce, ale nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti? Pak jistě víte, že i ve vaší situaci si můžete přivydělat. A to dokonce až polovinu minimální mzdy měsíčně. Co dalšího ale potřebujete vědět?

Unikátní motýlí výstavu najdete v tropickém skleníku Fata Morgana v trojské Botanické zahradě hl. m. Prahy.

Kde můžete vidět stovky kouzelných motýlů?

Ještě stihnete tradiční výstavu motýlů v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Tahle kouzelná podívaná je unikátní v počtu motýlích křídel, která jsou na jednom místě k vidění. A trvá až do 21. května.

Kvíz: Romantický K. H. Mácha. Znáte místa spojená se slavným poetou?

Když se řekne máj, i těm mladším generacím automaticky naskočí "lásky čas" a jméno básníka a prozaika Karla Hynka Máchy. Tak se vás ptáme – jak dobře znáte místa s ním spojená?

Vyhlídka Máj

Kam vyrazit na 1. máj? Inspirujte se nejromantičtějšími místy v ČR!

1. květen je sice Svátek práce, ale také příležitostí připomenout si slova Karla Hynka Máchy o hrdličce, jejíž hlas vyzývá k lásce. Zapomeňte na prvomájové průvody a užijte si jarní den pohodově.